Kurumsal

Dev Dalgalar Spor Kulübümüz 09-017-144 kütük numarasıyla Dernekler Dairesi Başkanlığı’na kayıtlı ve 01.02.2011 tarihiyle Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ¨Yüzme Kulübü¨ olarak tescili onaylanmıştır. Kulübümüz Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 2014 – 2015 sezonu ile yürürlüğe geçirdiği “Akreditasyon Sistemi” ne kayıtlıdır. Hem kulüp hem de antrenörlerimizin akreditasyon işlemleri yapılmış ve onaylanmıştır. Her yıl vizemiz yapılmaktadır.

 

“Kulüp başkanı ve antrenörümüz Pelin ŞENOĞLU, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü 2009 yılı mezunudur. Uzmanlığı yüzme branşıdır ve Aydın bölgesinin ilk 4. Kademe (Baş Antrenör) yüzme antrenörlük belgesine sahiptir. Ekip arkadaşlarımızdan Çiğdem Eren KANDAŞMuğla Üniversitesi Besyo Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunudur ve 2.Kademe Yüzme Antrenörlük belgesine sahiptir. Fevziye EYİOĞLUPamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunudur ve 1.Kademe Antrenörlük belgesine sahiptir. Selen ŞENOĞLU ve Selin ŞENOĞLU, Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunlarıdır ve kulübümüzün kuruluşundan itibaren yardımcı antrenörlük yapmaktadırlar. Ali İhsan TAŞTAN ve Aykut TAŞTAN Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunlarıdır ve 3. Kademe Yüzme Antrenörlük belgesine sahiptir. Yıllardır kulübümüzde lisanslı yüzücülük yapan sporcularımızdan İpek UYAR, Emine ARICI, Sedef Arıcıoğlu, Zeynep Sude ATAKUL ve Remzi Emre UÇAR rehber öğretmenlerimizdir.

 

Ekibimiz, il ve ilçelerimizde yüzme sporunu en doğru teknikleriyle öğretmek ve geliştirmek, yüzme sporunu sevdirerek, iyi bir disiplin, iyi bir yüzme eğitimi vermek, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi nitelikli yüzücüler yetiştirmek, sportif, sosyal, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir ortam hazırlamak ve elit düzeyde sporcu yetişmesi için programlar geliştirmek ve uygulamak, milli takıma ve olimpiyatlara ülkemizi temsil edecek yüzücüler yetiştirmek, yaz – kış yüzme sporunu devam ettirmek ve su sporlarına elverişli alanlara bu kadar yakın ilçemizde yüzme bilmeyen insanların kalmaması için kulübümüzü kurduk.

 

Yüzme sporu çok küçük yaşlarda başlanabilen ve çok ileri yaşlara kadar sürdürülebilen, sağlıklı zamanlarda yapılabildiği gibi sakatlık iyileşmelerine de katkısı olabilen, engelli insanların kolaylıkla yapabileceği bir temel spordur. Neden böyle güzel bir spordan faydalanamıyoruz? Yüzme bilen, bilmeyen, geliştirmek isteyen küçük, büyük herkesi yüzme kurslarımıza bekleriz. Kurslarımızda yetenekli ve başarılı görülen öğrenciler, yüzme takımına davet edilecektir.

 

Sporla kalın, sağlıklı yaşayın ve hayata pozitif bakın!

Anadolu Okulları Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu – Söke

(Performans ve Yetişkin Grubu Havuzu)

ADÜ Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu – AYDIN

(Performans ve Yetişkin Grubu Havuzu)

Evrensel değerleri temel alarak sporcularımıza sporu sevdirerek, iyi bir disiplin, iyi bir spor eğitimi vermek, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi üstün nitelikli sporcular yetiştirmek, sportif, sosyal, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir ortam hazırlamak ve elit düzeyde sporcuların yetişmesi için programlar geliştirmek ve uygulamaktır.

Değişen zamana kendisini hızla uyarlayan, etkin bir yönetim ve uygulama anlayışı içerisinde kendisini geleceğe hazırlayan bireyleri yetiştirmede bilimselliği öne çıkarmak. Bu süreçte takımımızın tüm üyelerinin fiziksel ve zihinsel gelişimine imkan sağlamak, bilimsel gelişimi desteklemek, bireysel özelliklere göre uygulamalar geliştirmek ve danışmanlık yapmak üstlendiğimiz görevlerdendir. Takımımızda iş birliği, yaratıcılık, başarı, güven, saygı gibi kavramlar ön planda tutulacak, yaşama her alanda katkıda bulunma, bireyin kendi yaşamına anlam kazandırma, bilinçli, arzulu ve kararlı bireyler yaratma konusunda tüm bireyleri ve yöneticileri ile birlikte çalışma prensibine sahiptir. Bilginin üretimi, kullanımı ve yayılımına en üst düzeyde katkı sağlayan, elit düzeyde sporcu yetiştiren, ulusal ve uluslararası platformlarda saygın bir kulüp olarak vizyonumuzu yansıtmaktadır.

 

Hedefimiz milli takıma ve Olimpiyatlara ülkemizi temsil edecek yüzücüler yetiştirmektir.