Haberler

DEV DALGALAR ULUSLARARASI ARENA’DAN BOMBA GİBİ DÖNDÜ…

 

Bodrum’da 6-8 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenen 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonasına katılan Dev Dalgalar Spor Kulübümüz başarılarla geri döndü.

 

dev dalgalar aquamasters (4)

Dev Dalgalar Team 1 & 2

dev dalgalar aquamasters (1)

6. Uluslararası Arena Aquamasters 4x500m Bayrak Yarışı 3.sü ve 4.sü Dev Dalgalar

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dolunay’da yüzme yarışına kulübümüzün antrenörleri Pelin ve Selen Şenoğlu kardeşler katılarak bir ilke imza attılar. Oldukça güzel bir duygu olduğunu ve yüzmenin yaşı olmadığını her yaşta yapılabilecek bir spor olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattılar. Her yıl daha da artan yoğun katılımı olan Uluslararası Arena Yarışma programı Dolunay yarışının ardından 4x500m bayrak ve Pazar günü Açık Su Maraton yarışlarıyla son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dev Dalgalar Spor Kulübü, antrenörlerin Dolunay yarışındaki başarılı performans deneyiminin ardından, Aquayouth bayanlar kategorisi 4x500m yarışına 2 takım olarak katılmışlardır. Dev Dalgalar SK 2 Takımı ( İpek Uyar, Yağmur Tutak, Fatma Sena Avşar ve Bengü Bekgöz) 3. Olarak, Dev Dalgalar SK 1 Takımı (Melisa Yıldırım, Merve Gazi, Ayşenaz Kavak ve Tuğba Yavaş) 4. Olarak yarışmayı başarı ile tamamlamışlardır. Yarışmanın son yarışı olan Açık Su Maraton yarışında ise sporcular ilk 5 içerisinde yer almışlardır.

dev dalgalar aquamasters (3)

6. Uluslararası Arena Aquamasters 4x500m Bayrak Yarışı 3.sü Dev Dalgalar

dev dalgalar aquamasters (5)

Türkiye’de İlk Dolunay Yüzme Yarışına katılan ilk Dolunay Yüzücüsü Antrenörlerimiz Selen Şenoğlu ve Pelin Şenoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dev Dalgalar Spor Kulübü Kulüp Başkanı ve Baş Antrenörümüz Pelin Şenoğlu; “Yüzme sporunun sağlıklı zamanlarda yapılabildiği gibi sakatlık ve fizik tedavi amaçlı olarak da yapılan bu güzel sporun yaş sınırının olmadığını, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde bu güzel sporu geliştirmek ve yüzme sporuna katılımın sayısının artmasını sağlamak istediklerini, bireysel sporlarda özellikle yüzmede olimpik başarı ve başarılı performanslar için en az 10 yıl kadar bu spora emek vermek gerektiğini, özellikle çocukları yüzme branşı ile uğraşan ebeveynlerin bu süreçte sabırlı olmaları gerektiğini, kulüp içerisinde tüm yaş gruplarının çalışmalarının Söke, Kuşadası ve Aydın’da hızla devam ettiğini ve başarı dolu haberlerle bizlerle olacaklarını dile getirdi”. Kulübümüz en yakın yarış olan yine açık su kategorisinde Adana’da düzenlenecek olan “1. Uluslararası  Adana Seyhan Baraj Gölü Açık Su Yüzme Yarışmaları’nda ilimizi temsil etmeye hazırlanıyor.

 

dev dalgalar aquamasters (2)

6. Uluslararası Arena Aquamasters Yarış Sonrası Toplu Fotoğraf

Henüz yorum yapılmamış.

4

Ne düşünüyorsunuz?