Haberler

DEV DALGALAR BÜYÜK BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI…

  1. 9.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapıldı.

Aydın’ı temsilen yarışmaya katılan Dev Dalgalar Spor Kulübü yüzücüleri madalyalarla geriye döndüler.

Aquamasters yarışlarında ilki gerçekleştirilen Aquakids yarışlarına katılan Dev Dalgalar SK Yüzücüleri; İlkim Gökçe TOPLAMA, Alper ÖZEN, Doğa KIRICIOĞLU, Ayşenaz KAVAK, Nezihat BÜYÜKDAĞLI 50m ve 100m’lik parkurları başarı ile tamamlayarak ilk açık su Aquakids yüzücüleri ünvanını almışlardır.

Aquamasters yarışlarında ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen Hapimag 10K Maraton’unu başarıyla tamamlayarak, 14-16 yaş bayanlar kategorisinde Dev Dalgalar SK yüzücülerinden İpek UYAR 1. Olmuştur ve Arena AquaWoman ünvanını almaya hak kazanmıştır.

4x500m Bayrak Yarışlarına 2 bayrak takımı ile katılan Dev Dalgalar SK Aqua Youths bayanlar kategorisinde dereceye girmiştir. Dev Dalgalar SK-1 takımı ( İpek UYAR, Yağmur TUTAK, Fatma Sena Avşar ve Bengü Bekgöz) 1. Olarak altın madalyanın sahibi oldular. Dev Dalgalar SK-2 takımı ( Ayşenaz KAVAK, Melisa YILDIRIM, Sinem Ece ADIYAMAN ve Nezihat BÜYÜKDAĞLI) 3. Olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

1,5K maraton yarışında ise Dev Dalgalar SK yüzücülerinden Cemal Berk ERGENEKON 14-16 yaş erkekler Aqua Youths kategorisinde 3. Olarak bronz madalyanın sahibi olmuştur.

Antrenörlerinin de yarışlara katıldığı bu güzel organizasyon ile yüzmenin yaşı olmadığının, severek yüzme sporunu uzun yıllar devam ettirebileceklerinin tadına varan sporcular; herkesi yüzmeye davet ediyor. Kulübün Başkan ve Baş antrenörlüğünü yapan Pelin ŞENOĞLU, uzun yıllar bu sporu Masterlar kategorisinde de profesyonel anlamda devam ettirmek isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağını belirtti.

Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Henüz yorum yapılmamış.

5

Ne düşünüyorsunuz?